19-21 березня 2015 року у Тернополі висадився десант з Миколаївської, Запорізької, Херсонської та Луганської областей. Для активних молодих юдей із Сходу та Півдня України в Тернополі було зорганізовано зустрічі, семінари та інтерактивні тренінги з питань подолання стереотипів, вирішення конфліктів, демократії участі, формування та виховання активних громадян.
Візит учасників Програми з інших областей має на меті ознайомитися з життям територіальної громади Тернопільщини, діяльністю органів місцевого самоврядування та виконавчою гілкою влади, налагодження співпраці з молоддю задля діалогу та подолання стереотипів, які існують між Сходом, Півднем і Заходом України, а також вироблення спільного бачення вирішення конфліктів у сучасній Україні.
Тернопіль — це місто у західній частині України, політико-адміністративний, економіко-діловий та культурний центр Тернопільської області. Один з трьох головних центрів історичного регіону Галичина. Розташоване місто на річці Серет.
З приводу походження назви міста існують різні версії найбільш правдоподібною є та, по якій назва міста походить від його засновника–господаря Яна Тарновського (Тарнополь), за іншою версією місто назвали так тому, що поряд з містом зростало тернове поле.
Візитною карткою Тенополя є його озеро. Тернопіль ще називають українською Женевою. Озеро - це велика штучна водойма в Тернополі, створена на місці боліт на річці Серет. Йому приблизно стільки ж років, як і самому Тернополю. Біля цього озера і жили наші учасники поїздки.
Учасники групи зі Сходу та Півдня Миколаїв, Запоріжжя, Херсон та Луганськ:
Учасників було відібрано шляхом конкурсу. Всі бажаючі заповнювали спеціально розроблену анкету. Серед переможців: жінки складають – 70%, чоловіки – 30%
Більшість учасників мають 20-25 років. Переважна більшість учасників мають незакінчену вищу освіту, вони - студенти. Щодо спеціалізації то переважають гуманітарні спеціальності – політологія, лінгвістика, державне управління, екологія, політологія.
Проаналізувавши відповіді на питання в анкетах, ми хотіли б поділитися стислими висновками щодо міфів та стереотипів очами молоді Луганщини та Херсонщини, Миколаївської та Запорізької областей
Всі учасники, які надіслали свої анкети, виявилися дуже вмотивованими. На питання про те, чому вони хочуть прийняти участь та про що саме хочуть дізнатися, ми отримали наступні відповіді:
Поїздка
Три дні поїздки були дуже насиченими. Для учасників було зорганізовано екскурсію містом.. «Особливий інтерес туристів, зокрема українських, викликає Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в'язнів, який було створено на базі колишнього слідчого ізолятора радянської спецслужби. Саме сюди необхідно йти, аби отримати поштовх до вивчення української історії. Можливо, саме тут східняки та півдняки знайдуть молот для руйнування закостенілих стереотипів. І саме тут ви побачите колишнього політв’язня, а тепер старшого співробітника музею Ігора Олещука, який розкаже вам історії про «лютих бандерівців», а ще «змусить» слухати оду Степанові Бандері.» Таки пише в своєму блозі одна з учасниць поїздки Катерина Синвська
Дівчата з Посвіти провели для учасників майстер-клас з писанкарства, адже скоро ми всі будемо святкувати Великдень.
Гості Тернополя завітали до Тернопільської обласної ради та обговорили з керуючим справами ОДА Ігорем Дулебою спільні та відмінні проблеми східних та західних регіонів України.
«Такі спільні зустрічі представників різних регіонів України є надзвичайно важливими та дієвими у справі об’єднання нашої держави, – наголосив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ігор Дулеба. – Коли ви ближче ознайомитеся з Тернопіллям, його традиціями, мешканцями, усі стереотипи про Західну Україну будуть подолані. Переконаний, якби такі обміни між молоддю Заходу, Півдня та Сходу проводилися упродовж років незалежності, то сьогодні не було б у нашій державі проблем на Донбасі та в Криму».
Учасники також відвідали ЦНАП.
На тренінг приходили громадські діячі, волонтери, молодіжні активісти, народні депутати та депутати місцевого рівня.
Особливо вразило Східних гостей те, що в Тернополі молодь активно долучається до життя власного міста і реально впливає на нього і з думкою молодих людей як обласна, так і міська влада рахуються. Мер Тернополя Сергій Надал створив молодіжну міську раду, лідеру якої надав повноваження не просто позаштатного радника, а власного помічника. Паралельно існує студентська рада міста. Обласна влада знаходить кошти для фінансування заходів та проектів, які пропонують молоді люди.
«Але найголовніше те, що молодь сама об’єднується в громадські організації не задля формальності, а для реальних дій. Яскравий приклад – Молодіжний центр зайнятості в Тернополі. Ця організація функціонує ефективніше, ніж аналогічна державна установа, отримуючи при цьому певний прибуток». Так зазначає Катерина Синявська
Наступні два дні пройшли під знаком тренингів з питань маніпуляцій, стереотипів, менеджменту, психології впливу, міжособистісної комунікації та інших тем.
«Тернопіль – найкраще місце, де я була. Незважаючи на відсутність часу для прогулянок, ми відчули всю атмосферу файного міста. Тренінги та ігри допомогли нам ближче познайомитися один одним, дізнатися думки щодо ситуації в Україні. Було багато цікавих зустрічей, починаючи від звичайних студентів, закінчуючи депутатами. Я вважаю, що подібні заходи необхідні!» - зазначає учасниця поїздки Анастасія Воскобойнікова з Запоріжжя.
Вкінці всі отримали сертифікати і обіцяли продовжувати спілкування і налагоджувати співпрацю.
Особлива подяка нашим тренерам та організаторам, особливо інтернам Молодіжної Альтернативи в м. Тернопіль та Ігорю Процику
До вашої уваги випуски газети про наші поїздку до Луцька , Тернополя, Львова , Чернівців, Камянець-Подільськ , Рівне , Івано-Франківськ та Ужгород