В Тернополі обговорювали результати Індексу публічності Тернопільської міської ради

11 листопада 2014 року відбувся круглий стіл на тему «Індекс публічності Тернопільської міської ради: результати всеукраїнського вимірювання». Учасниками круглого столу були представники виконавчих органів Тернопільської міської ради, громадських організацій, журналісти та експерти.

Нагадаємо, що за результатами дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування-2014, Тернопільська міська рада зайняла 13 місце серед 24 міських рад обласних центрів із рівнем публічності у 46%, що за інтервальною шкалою методології означає низький рівень публічності. Згідно отриманих результатів вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування окремих об’єктів місцевого самоврядування, публічність міського голови Тернополя була оцінена у 48% (16 місце серед 24 міських голів), публічність виконавчих органів Тернопільської міської ради становила 50% (18 місце в рейтингу), а публічність діяльності депутатського корпусу Тернопільської міської ради – 42% (8 місце).


Під час круглого столу його учасниками було обговорено оцінки та коментарі, які були подані в регіональному звіті щодо публічності діяльності міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу згідно запропонованої методології, а більшість учасників круглого столу погодились із  рекомендаціями, які були подані в регіональному звіті, висловили власні рекомендації.

Серед основних недоліків у публічності Тернопільської міської ради, згідно результатів Індексу публічності було визначено відсутність інформації про повноваження та функції міського голови, виконавчих органів, виконавчого комітету  та депутатів міської ради на сайті ради, відсутність практики звітування виконавчих органів щодо своєї діяльності безпосередньо перед територіальною громадою, не оприлюднення звітів про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку у 2013 році, відсутність звітів про хід та результати відчуження комунального майна, який виконавчі органи подавали міській раді, відсутність інформації на сайті ради про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхня вартість, відсутність повної інформації про депутатів міської ради на сайті та шляхів комунікації з ними, інформації про терміни проведення та графік звітування депутатів перед виборцями у 2013 році, тощо.

Серед позитивних практик Тернопільської міської ради є наявність системи управління якістю, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2008, наявність «гарячої лінії» для оперативного звернення громадян, інформування на сайті ради про річні звіти щодо виконання бюджету міста, зручна система навігації на сайті ради та роботу ЦНАПу, а також ведення регулярної он-лайн відеотрансляції  пленарних засідань міської ради на сайті ради та аудіотрансляція пленарних засідань для слухачів перед будівлею міської ради,тощо.

 

Довідково:
Порівняльне дослідження здійснювалося незалежними експертами Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування, яка ініційована Львівською командою Громадянської мережі ОПОРА за підтримки Європейського союзу. В Тернопільській області партнерською організацією виступила ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування». Дослідження охопило усі обласні центри України. З результатами проекту за минулий рік можна ознайомитися на веб-сторінці http://publicityindex.org

 

Відео

English version