Депутати Держдуми: у неграмотності росіян винні американці

У Державній думі (РФ) пройшли слухання на тему низьких результатів Єдиного державного іспиту (ЄДІ) в 2014 році.

Винними в неграмотності російських школярів виявилися американці – це вони перепсували всі підручники, і витрачали на це по 40 млрд рублів щорічно.

"Ті, хто попрацював на гроші Сороса, вони добре попрацювали, – розповіла депутат Ірина Ярова. – Ми одну дірочку в підручниках знайдемо, залатаємо, і тут же на іншу натрапляємо".

Потім депутат взялася за статистику Федеральної служби РФ з нагляду в сфері освіти і науки (Рособрнадзор): "Є брехня, є зухвала брехня, а є статистика. Не треба виправдовуватися, ми все вже знаємо". Слово дали гендиректору Центру політичної інформації Олексію Мухіну – на його думку, сучасні підручники не дозволяють дитині отримувати цілісну картину світу, вони створюють "одномірні концепції".

Винні в низькій якості підручників американські некомерційні організації: "У 2010 році вони витратили в Росії 7,6 мільярда рублів, в 2013-му – вже 29 мільярдів, тобто витрати зросли в рази, вплив перейшов у військову фазу", – сказав гендиректор Центру політичної інформації Олексій Мухін.

Завдання цих некомерційних організацій – формувати у російських школярів свідомість власної політичної неповноцінності, а також позитивне ставлення до радикалів: "Все це можна відстежити за підручниками історії", – констатував Мухін. На дорослих росіян американцям впливати складніше: "у них ще зберігається здоровий заряд "духовных скреп".

Але США не здаються, "фінансують диверсійні програми". Так, ось фонд "Маккарто" на викривлення одного підручника з історії виділив $4,25 млн, а таких фондів в Росії орудують десятки, і підручників з історії розвелося сила-силенна: піди тут розберися, які з цих підручників вже розбестили американці, а в яких ще є "духовные скрепы".

Особливо активно збочені підручники впроваджуються США в російських регіонах. "Не треба думати, що вони хочуть змінити російську мову з любові до мистецтва, – продовжив Олексій Мухін свої викриття. Захід хоче вселити нашим школярам думку, що світові ресурси належать не їм, а світовій спільноті".

На думку Ірини Ярової, від нинішніх неправильних підручників "дитина тупіє, її стає легко оболванювати".

Ще більше налякала присутніх заступник голови комітету Держдуми з науки і освіти Любов Духаніна – з її слів з'ясувалося, що в Японії придумали соціальну мережу, в якій "одні смайли, взагалі писати не треба". І ось в цій мережі вже перебувають десять тисяч нерозумних японських дітей. У нас в ЄДІ знову вводять твір. А чи зможуть російські школярі його писати, або розучаться, якщо до нас прийдуть такі от соціальні мережі з одних смайликів?

Випускники шкіл в РФ часом не відрізняють Пушкіна від Лермонтова, а першокласники вивчають букву "ё" виключно матом, повідомила депутат Держдуми Ірина Ярова.

 

Джерело:  Освітній портал

Відео

English version