У Раді зареєстрували постанову про заборону "Беркута"

Документ також забороняє силовикам застосовувати вогнепальну зброю, спеціальні засоби під час забезпечення громадського порядку на демонстраціях.

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про прийняття Кабінетом Міністрів України заходів для забезпечення прав і свобод людини під час мирних зібрань, який рекомендує уряду ліквідувати спецпідрозділ "Беркут".

Автором постанови є член фракції Партії регіонів Микола Рудьковський.

У документі також є рекомендація Кабміну прийняти рішення про заборону посадовим і службовим особам, всьому складу правоохоронних органів України застосовувати вогнепальну та іншу стрілецьку зброю, спеціальні засоби (у тому числі, сльозогінний газ, світлошумові гранати, водомети) при забезпеченні громадського порядку при проведенні мирних зібрань, мітингів, демонстрацій.

За словами Рудьковського, документ підготували з метою забезпечення прав і свобод людини, запобігання перевищення повноважень з боку представників правоохоронних органів під час проведення мирних зібрань та запобігання дій правоохоронців, які можуть призвести до загибелі людей в мирний час, для вжиття заходів щодо зменшення напруженості в суспільства, зменшення факторів, які сприяють ескалації насильства.

Нагадаємо, вчора про своє бажання виступити в ролі миротворців у затяжному конфлікті між владою і Майданом заявили ряд народних депутатів, що сформували в Раді нову групу. 17 депутатів більшості підтримали питання відставки Кабінету міністрів і скасування скандальних законів, прийнятих парламентом 16 січня. У їх числі Володимир Литвин, Ігор Єремєєв, Валерій Мошенський, Віктор Тимошенко, Леонід Сергієнко, Степан Івахів, Сергій Мартиняк, Сергій Лабазюк, Віктор Пилипишин, Михайло Поплавський, Віктор Балога, Василь Петьовка (всі - позафракційні), Владислав Атрошенко, Микола Рудьковський, Юрій Благодир, Катерина Ващук, Юрій Шаповалов (члени фракції Партії регіонів).

Як відомо, на 28 січня призначено позачергову сесію Верховної Ради. За словами спікера Володимира Рибака, планується розглянути ситуацію в країні і шляхи виходу з політичної кризи.

Джерело:  news.liga.net

 

Відео

English version