Маніфест громадських організацій до влади і опозиції

Представники громадських рухів, організацій та ініціатив Майдану виступили зі спільним Маніфестом, в якому сформулювали основні вимоги до влади і опозиції та запропонували механізми вирішення кризової ситуації, а також про умови, за яких Громадський блок з Майдану не піде. Текст Маніфесту надіслано представникам влади, опозиції, а також міжнародним структурам, зацікавленим у вирішенні кризової ситуації.

20 грудня, четвер
11.00
Прес-зал Національної спілки журналістів України
(Хрещатик 27а, 2-й поверх)

Контактний телефон: +380 66 754-67-83

ТЕКСТ МАНІФЕСТУ:
Ми, представники громадянського суспільства України, Усвідомлюючи свою відповідальність перед нашими нащадками, Будучи занепокоєними раптовою зупинкою європейської інтеграції України, Засуджуючи застосування сили з боку спецпідрозділів МВС України проти мирних протестуючих, Не маючи сумнівів у тому, що подальша конфронтація та ескалація конфлікту ставить під загрозу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, Будучи переконаними, що вихід з глухого кута, в якому опинилася країна, неможливий зусиллями виключно політиків, без активної участі громадянського суспільства, ЗАКЛИКАЄМО владу та опозицію розпочати публічні переговори (з прямою трансляцією в телеефірі) з рівним представництвом наступних сторін:

 • влада;
 • опозиція;
 • громадськість.

Представники міжнародної спільноти мають бути запрошені до участі у них в якості спостерігачів.


Мета переговорів - вирішення системної кризи в Україні.


Передумовами для проведення таких переговорів є:

 1. Звільнення усіх учасників акцій протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р., та закриття всіх порушених кримінальних та адміністративних справ проти них, як у Києві, так і в регіонах України.
 2. Звільнення та притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, діяльність або бездіяльність яких призвела до застосування сили до учасників мирних протестів, які розпочалися 21 листопада 2013 р., у тому числі Міністра внутрішніх справ В. Захарченка, начальника головного управління МВС у м. Києві та керівників спецпідрозділів МВС, які були задіяні у вищевказаних подіях.
 3. Притягнення до персональної відповідальності службовців особового складу спецпідрозділів МВС, які зловживали застосуванням спеціальних засобів та використовували силу до учасників мирних протестів з 21 листопада 2013 р., як у м. Київ, так і в регіонах України.
 4. Негайне припинення репресій проти учасників мирних акцій, які відбуваються з 21 листопада 2013 р. на всій території України, та осіб, які відмовилися від виконання злочинних наказів, а також публічне надання гарантій їхнього незастосування в майбутньому.
 5. Повернення з Києва спецпідрозділів та інших службовців МВС у місця їхньої постійної дислокації.

Нашою позицією з якою ми йдемо на переговори є:

 1. Відставка Кабінету Міністрів України та звільнення керівників Апарату РНБО.
 2. Призначення технічного Кабінету Міністрів України з авторитетних фахівців, не причетних до будь-яких політичних партій та олігархічних груп.
 3. Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.
 4. Призначення нового Генерального прокурора України.
 5. Відставка Президента України, розпуск Верховної Ради України та призначення дострокових виборів.
 6. Прийняття нової Конституції України в установчий спосіб, з парламентською формою правління.

Заявляємо, що у випадку відмови від переговорів у запропонованому форматі, будемо продовжувати мирні протести та закликатимемо громадян України відстоювати свої права та свободи.

Цей Маніфест прийнято 18 грудня 2013 року, він є відкритим для приєднання всіма організаціями громадянського суспільства та громадянами України, які поділяють його зміст.

ДОВІДКА:

Громадська рада Майдану — це координаційна рада громадських рухів, організацій, неполітичних об‘єднань та ініціатив Майдану, створена для підтримки, взаємодії та координації спільних дій. Ініціатива є відкритою.
Наразі до ГРМ увійшли: Автомайдан; Асоціація молодих реформаторів; Асоціація фермерів Бобринецького району; Бактерія - художники – жлобісти; Батьківський комітет; Відсіч; ГО "Група 30-го листопада"; ГО "Зелене досьє"; ГО "Спільнобачення"; ГР "Українська весна"; Громадська кампанія "За відповідальну владу"; Громадський сектор #Євромайдан’у; Ініціатива "Воля"; ініціатива Рух Державотворців; Інститут Республіка; ІТ-палатка; Київська міська організація "Український молодіжний Собор"; МІ "Серце в долоньках"; група “Михайлівський”; Молодь Демократичного Альянсу; Народна рада Майдану; Національний комітет сприяння протидії корупції; група "Не злий Майдан"; Національна медіа-профспілка України; Національна спілка журналістів України; Організація волонтерів-медиків (Михайлівський монастир); Офіцерський корпус Рух; політичне об'єднання "Сила людей"; рух "Ми - європейці"; Сайт "Галас"; Студентська координаційна рада (СКР); Студентське братство Львівщини; Студентський страйком КМУ; Український республіканський союз; Харківська правозахисна група; Харківській благодійний фонд "Доброта"; Центр політичних студій та аналітики; Центр стратегічних досліджень; Центр UA; Штаб захисту постраждалих студентів Майдану.

 

 

Відео

English version