«Подолання стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин серед молоді»

Проект профінансовано програмою Демократичних грантів Посольства США

В рамках проекту було проведено дослідження етнополітики в Україні на місцевому рівні і видано збірник.

Збірник «Дотримання прав національних меншин в Україні» складається з аналітичних звітів про регіони України, в яких компактно проживають національні меншини. Севастополь, Сімферополь, Одещина, Буковина та Закарпатська область неспроста стали об’єктами аналітичного дослідження на предмет дотримання у цих регіонах прав національних меншин, адже саме тут споконвіку компактно проживають росіяни, кримські татари, молдовани, румуни, угорці, роми, поляки, євреї, азербайджанці, корейці та багато інших національностей.

Автори статей, наприклад, з’ясовували, чи можна в Криму повноцінно спілкуватися державною мовою та навчатися нею, чи комфортно почувають себе росіяни, кримські татари, гагаузи та ін. національності, наскільки питання міжнаціональних конфліктів актуальні у середовищі кримчан, як влада підходить до розв’язання поточних проблем народностей  півострову.

Заслуговує на особливу увагу ситуація з ромським населенням Закарпаття: цей народ не має власної кодифікованої мови, що надзвичайно ускладнює процес навчання та виховання ромських дітей. Ромська громада має власні школи, проте роми спілкуються різними діалектами, що не сприяє порозумінню навіть у межах однієї нації, а також призводить до поступового вимирання мови. Потрібна невідкладна кодифікація ромської мови та  її впровадження на державному рівні у школах, вузах, дитсадках.

Збірник цікавий  всім, хто цікавиться питаннями, пов’язаними з життям та проблемами національних менших України, допоможе глибше осмислити основу, на якій ґрунтується багате і збалансоване життя країни, де кожен четвертий не є представником титульної нації.

 

Відео

You are here:   Головна Про організацію Попередні проекти «Подолання стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин серед молоді»
English version