На Донеччині скорочують українські класи в школах

 

В школах Донецької області скорочується кількість класів з українською мовою навчання, заявила донецька правозахисниця Марія Олійник.

"Представники влади скорочення україномовних класів називають "загальною оптимізацією системи освіти", - зазначає вона.

"Так як школи заповнені лише частково, управління освіти вирішило скоротити штат вчителів на 25%. Чомусь під скорочення потрапляють саме україномовні вчителі", - наголосила Олійник.

Зокрема, учні одинадцятого класу школи №1 міста Вугледар Донецької області за тиждень до початку навчання дізнались, що їхній україномовний клас ліквідовують.

"Міський відділ освіти вирішив перевести старшокласників україномовного ліцею у школу національних меншин з російською мовою навчання, мотивуючи це необхідністю зекономити бюджет", - наголошується у повідомленні.

Більшість батьків написали заяви про переведення учнів до іншої школи, зокрема, "через погрози директора школи знизити дітям оцінки".

"Вчителі і директор конфліктної школи від коментарів відмовляються, бо, за їхніми словами, бояться керівництва. Але, як кажуть батьки, педагоги схиляються до збереження україномовного класу", - наголосила Олійник.

За її словами, на початку літа керівник Донецького облуправління освіти Володимир Соловйов запевняв батьків, що клас ніхто закривати не буде. Втім, це зробили зі вказівки начальника міського відділу освіти Вугледара Володимира Войцеховського.

Нагадаємо, міністр освіти Дмитро Табачник доручив відкрити в двох україномовних навчальних закладах - школі №73 м. Горлівки (Донецька обл.) та школі-гімназії №30 м. Луганська - класи з російською мовою навчання.

Джерело : ТСН

 

Відео

English version