Янукович схвалив Національну стратегію розвитку освіти

Президент України Віктор Янукович своїм Указом схвалив Національну стратегію розвитку освіти на період до 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

 

 

Розроблення Національної стратегії зумовлено необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості і конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, прискорення інтеграції України у міжнародний освітній простір.

Окрім того, Національна стратегія конкретизує основні шляхи реалізації концептуальних ідей та поглядів розвитку освіти, визначених Національною доктриною розвитку освіти.

Національна стратегія складається з восьми розділів: загальні положення; сучасний стан розвитку освіти (аналіз сучасного стану національної системи освіти, основні проблеми, виклики та ризики); мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії; основні напрями реалізації Національної стратегії (оновлення законодавства України у сфері освіти, удосконалення структури системи освіти, модернізація змісту освіти, забезпечення національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді, інформатизація освіти, посилення кадрового потенціалу системи освіти, підтримка наукової та інноваційної діяльності, модернізація системи управління освітою, розроблення та підтримка програм у сфері освіти); фінансове та матеріально-технічне забезпечення системи освіти; міжнародне партнерство; національний моніторинг та оцінка системи освіти; очікувані результати реалізації Національної стратегії.

"Глава держави також доручив Кабінету Міністрів розробити та затвердити в місячний строк план заходів із реалізації Національної стратегії", - зазначається в повідомленні.

Як наголошують у прес-службі, автори стратегії сподіваються, що її реалізація надасть змогу забезпечити підвищення якості вітчизняної освіти, її інноваційний розвиток відповідно до світових стандартів, що сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

 

 

Відео

English version