Корупція у вишах не зникає, бо дуже вигідна самим студентам

Корупція та хабарництво в українських вишах нікуди не зникає, бо вигідні як студентам, так і викладачам. Більше того, хабарництво стало дуже організованим на рівні від студента до керівника навчального закладу, йдеться в матеріалі Deutsche welle.

За даними дослідження в рамках проекту "Прозора освіта - давайте зробимо це можливим", 87% опитаних молодих людей, які не отримують стипендії, згодні запропонувати хабар викладачу.

"Всі намагаються вижити, і корупція стає дуже зручним засобом для цього", - переконує керівник дослідження Олена Бікла.

Крім того, студенти відкрито не скаржаться на факти корупції, оскільки вважають, що це не змінить ситуацію на краще. Більше того, респонденти вважають, що подібні скарги лише нашкодять їхньому перебуванню у виші. Третина опитаних студентів визнала, що безпосередньо стикалась із випадками хабарництва.

Бікла переконана, що студенти розуміють, що ледарство сьогодні можна компенсувати грішми. Тим більше, що за хабарі студентів майже ніколи не карають. Викладачі ж здебільше пояснюють корупційність освіти загальними негативними тенденціями в державі, комерціалізацією освіти та навчання.

Більше того, експерти стверджують, що корупція в українських вишах стала дуже організованою.

"Сьогодні неможливо бути корупціонером-одинаком. Якщо у виші існує корупція, вона безумовно носить системний характер. Поведінка окремих викладачів свідчить, що в деяких закладах вибудовано вертикальну модель корупційних відносин", - розповів соціолог Геннадій Коржов з Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу.

Як відомо, кожен п'ятий студент вважає нормою давати хабарі за оцінки, на які роботодавці навіть не дивляться.

Джерело: ТСН

 

Відео

English version