Єврокомісія прагне полегшити студентам в'їзд до ЄС

Процедури в'їзду до Європейського Союзу студентів та науковців з третіх країн у Єврокомісії вважають занадто складними та пропонують їх спрощення.

 

Щороку понад 200 тисяч студентів та науковців з країн поза межами Євросоюзу користуються можливістю приїхати на навчання до ЄС. Однак процедура прийому іноземних студентів на території Євросоюзу не уніфікована, повідомляє Deutsche Welle.

Коли йдеться про допуск іноземців до університетів, кожна держава має власні правила. Ускладнена й процедура переходу з одного вищого навчального закладу в іншій, якщо йдеться про виші в різних країнах.

Щоб ЄС і в майбутньому залишався привабливим для обдарованої молоді та науковців з третіх країн та не відставав у цьому сенсі від США та Австралії, Єврокомісія хоче привести до спільного знаменника чинні в кожній країні в’їзні правила для студентської молоді й науковців.

У майбутньому планується зробити так, аби візові заяви, незалежно від країни, розглядалися не довше 60-ти днів. Планується й спростити правила переходу з одного вишу до іншого на всій території ЄС. Тобто, іноземний студент не повинен мати проблем, якщо захоче змінити, наприклад, німецький університет на, скажімо, французький чи шведський - і навпаки.

Лібералізація має торкнутися й студентського підробітку. Молодим іноземцям, які навчають на території ЄС, хочуть дозволити працювати до 20 годин на тиждень. З точки зору Європейської комісії від запланованих заходів, окрім студентів та доцентів, виграють також іноземні практиканти, школярі та учасники програм Au-pair.

Ульрих Ґротус з Німецької служби академічних обмінів розділяє позицію Єврокомісії щодо збільшення привабливості Європи для студентів з третіх країн. Він закликає, однак, не забувати й про інші аспекти. "В Німеччині попит на англомовні магістерські програми є більшим, ніж пропозиція", - констатує експерт. Саме в цьому напрямку, на його думку, потрібні покращення.

Сандра Газельофф, керівник одного з підрозділів Фонду імені Александра фон Гумбольдта, яка опікується програмами наукової співпраці, привітала представлені в Брюсселі наміри ЄС. Вона висловила сподівання, що підвищиться й мобільність молодих науковців, які беруть участь в аспірантських програмах в різних університетах.

Тепер плани, озвучені єврокомісаром Мальмстрьом, обговорюватимуть в Європейському парламенті та Раді ЄС. У Єврокомісії сподіваються, що нові правила почнуть діяти з 2016 року.

За матеріалами: Освіта.ua

 

Відео

English version