Майже кожен другий українець мріє назавжди втекти за кордон

91% опитаних принаймні розглядали для себе можливість переїзду за кордон на постійне проживання.

Ледь не кожен другий українець мріє попрощатися з національним паспортом і вивчити, як за свого рідного, гімн іноземної держави.

Таку статистику, опитавши понад 5 тис. українців, оприлюднив один із вітчизняних інтернет-порталів, що спеціалізується на працевлаштуванні українців за кордоном, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

Зокрема, 91% опитаних принаймні розглядали для себе можливість переїзду за кордон на постійне проживання. 48% твердо мають намір виїхати з України.

За даними науковців, українці хочуть виїхати до Європи, США та Австралії. Сьома частина опитаних не проти втекти і до сусідів - у Росію. Менше 10% мріють про Азію, Південну Америку та навіть Африку. А 16% готові гайнути світ за очі - головне втекти із Батьківщини.

Причини таких настроїв дуже прості: люди не бачать в Україні майбутнього, не задоволені зарплатою та нестабільним життям.

За офіційною статистикою МЗС, лише за останні два роки з України виїхало близько 5 тис. українців в основному до Німеччини, Чехії та Росії. У той же час всього лише 751 іноземець став громадянином України.

Покинути неньку в основному готові ті, хто не має родини. Багато хто воліє поїхати за кордон навчатися і там лишитися.

Антон - один із тих, хто вже втілює свою мрію. Він навчається у Швеції та не збирається повертатися. "Держава ставиться до тебе, як до нормального громадянина, незалежно від твого соціального статусу", - зазначає хлопець.

З його слів, у Швеції вже працюють багато українців. Найчастіше омріяне щастя там знаходять лікарі та програмісти.

Ігор - теж програміст, але доля занесла його аж за океан - у США - ще 20 років тому. Тепер він цінний співробітник всесвітньо відомої компанії.

Вже через 3,5 роки після переїзду Ігор мав власний дім та дві автівки. Каже, різниця в тому, що там дають можливість розвиватися і сприяють бізнесу.

Успіху можна досягти і в Україні, обережно припускають аналітики, але для цього потрібні або впливові зв'язки, або хороший стартовий капітал.

 

Відео

English version