Freedom House: Україна обігнала Руанду і Гондурас за темпами регресу демократії

Найнебезпечнішими країнами світу у 2013 році будуть Афганістан, Судан і Сирія. Про це йдеться у звіті лондонської компанії з управління ризиками Control Risks, опублікованому на офіційному сайті організації, повідомляє Тиждень.

У Control Risks оцінили майже 200 країн світу за політичними та безпековими ризиками для ведення бізнесу.

«Під політичним ризиком мається на увазі ймовірність того, що державні чи недержавні учасники негативно впливатимуть на ведення бізнесу в країні через нестабільність режиму або прямо чи непрямо втручатимуться в його роботу. Тут оцінювались такі елементи як корупція, легкість відкриття та підтримання нового бізнесу, бюрократична та бізнес-культура. Вплив на компанії можуть мати судова непевність, корупція, падіння репутації, експропріація та націоналізація, міжнародні санкції, бюрократичні затримки, непрозорість контрактів та тендерів, кампанії та протести. Безпековий ризик оцінює якою мірою держава готова і в змозі захистити фінансовий, фізичний та людський капітал компаній, які в ній працюють», - пояснюється у звіті.

«Надзвичайно високими» (extreme) політичні ризики у 2013 році будуть у Судані, де до кінця так і не залагоджено конфлікт між Суданом і Південним Суданом та Афганістані, Північній Кореї, Сирії та Іраку.

В той же час високими (high) у 2013 році будуть політичні ризики для бізнесу в Конго, Кот-д`Івуарі, Еритреї, Мадагаскарі, Малі, Нікарагуа, Венесуелі, Непалі, Пакистані, Білорусі, Греції та Угорщині. До групи з середніми політичними ризиками ввійшли

Парагвай, Перу, Китай, Індія, Філіппіни, Таїланд, Вірменія, Болгарія, Росія (високий на Північному Кавказі) та Сербія, а до групи з низькими ризиками - США, Уругвай, Японія, Тайвань, Хорватія. В той же час на незначні ризики у 2013 році варто очікувати компаніям у Сінгапурі, Новій Зеландії, Андоррі, Данії, Фінляндії, Ліхтенштейні, Мальті, Монако, Норвегії, Швеції та Швейцарії.

Україна, яка у 2012 році ввійшла до групи країн з низькими ризиками, цього року матиме середні як безпекові так і політичні ризики.

«Загроза серйозних і дрібних злочинів є високою, ситуація ускладнюється корупцією в органах влади та правоохоронних органах. З 2010 року в країні спостерігається значне збільшення кількості крадіжок, шахрайства, а також злочинів на ґрунті ненависті проти неслов'янської і релігійних меншин (особливо євреїв). Внаслідок чотирьох вибухів, вину за які поклали на політичних екстремістів, в східному місті Дніпропетровськ в квітні 2012 року, було поранено більше двох десятків людей; вони засвідчили недостатність антитерористичного законодавства і відповідей на дії терористів», - йдеться у звіті про Україну.

 

Джерело: Тиждень.ua

 

Відео

English version