У Верховній Раді пропонують зобов'язати українців вивчити державну мову

Проект Закону про обов'язкове володіння і використання державної мови зареєстрований сьогодні у Верховній Раді України за №1102. Відповідна інформація оприлюднена на офіційному веб-порталі ВР, повідомляє УНН.

 

Як йдеться у повідомлені, законопроект внесений позафракційним депутатом Ігорем Палицею, який був обраний за мажоритарним виборчим округом №22 .

Нагадаємо, що прем'єр Микола Азаров планує покращити свій рівень володіння українською мовою. Про це він сказав під час пленарного засідання ВР, відповідаючи на запитання народного депутата від ВО "Свобода" Ірини Фаріон.

"Я згоден з вами, що треба покращувати українську мову", - сказав він.

Водночас, запитання І.Фаріон прозвучало наступним чином: "Я хочу вас запитати, як допомогти вам опанувати українську мову. Як педагог з досвідом хочу сказати, що проблеми тут можуть бути у двох контекстах: мову не знають або ті, хто політично упереджені, або ті, хто розумово відсталі".

У свою чергу, голова Верховної Ради України Володимир Рибак розповів, що коли його призначили віце-прем’єром, то тодішній глава Кабінету Міністрів Віктор Янукович відправив його вчити українську мову.

"Коли я перейшов віце-прем'єр-міністром працювати. І от у мене сьогодні перший день. Я в такий же перший день заходжу до прем'єр-міністра Віктора Федоровича Януковича і говорю: "Виктор Федорович, у меня есть вопросы. Мы должны обсудить", - згадав Рибак.

"А Віктор Федорович сидить, на мене дивиться і каже: Володимир Васильович, ідіть. Я кажу куди? А він каже: "Ви прийшли на державну службу, але не володієте державною мовою, та ще й мене розслабляєте. Ідіть, вчіть українську мову". Я тоді сідаю і кажу, та ні, та в мене є питання. А він: "Так ви ж можете", - розповів він.

Також В.Рибак зазначив, що "перше хрещення він мав в Івано-Франківську. "У залі там 500 чоловік сиділо. Я керівництву Івано-Франківської області кажу: приїхав до вас вивчати українську мову, то як будуть російські слова - не лайте. Вони кажуть: гроші привезли? То нормально буде", - сказав він.

Джерело: УНН

 

Відео

English version