Молдавани зможуть подорожувати в ЄС без віз

Республіка Молдова перейшла до другого етапу впровадження плану дій щодо лібералізації візового режиму. Про це заявив в телеефірі міністр закордонних справ і європейської інтеграції Юріє Лянке.

За його словами, 19 листопада Рада ЄС із закордонних справ прийняла рішення дозволити Молдові перейти до етапу оцінки візових умов. "Після цього рішення в найближчі місяці нашу країну відвідають оціночні місії. І на основі їхніх доповідей буде визначено, якою мірою Республіка Молдова виконує умови для лібералізації візового режиму", - сказав глава МЗСЄІ.

Міністр закордонних справ заявив, що Молдова залишається історією успіху в рамках "Східного партнерства" і останнім часом користується підтримкою цілого ряду європейських чиновників. "В кінці цього місяця в Кишинів прибуде голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Мета цього візиту - надати політичну та фінансову підтримку курсу нашої країни", - зазначив Юріє Лянке.

У грудні 2010 року ЄС схвалив План дій щодо лібералізації візового режиму для громадян Республіки Молдова. Тоді молдавська влада оголосили, що молдавани зможуть подорожувати в ЄС без віз до кінця 2012 року.

Джерело: Європейський Простір 

Відео

English version