Україна піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна поліпшила бізнес-клімат і посідає 137 місце серед 185 країн за показниками легкості ведення бізнесу, свідчить новий звіт Міжнародної фінансової корпорації та Світового банку, повідомляє портал "BBC"

Минулого року країна була на 152 місці.

При цьому автори звіту Клацнути "Ведення бізнесу в 2013 році" відзначають, що українські підприємці і далі стикаються з рядом проблем.

У сусідів України показники вищі: Словаччина посідає 46 місце у рейтингу, Польща – 55, Білорусь – 58, Румунія – 72, Молдова – 83, а Росія - 112.

Грузія посіла найвищу позицію серед країн колишнього СРСР, піднявшись з 16 на 9 місце.

Україна належить до 20 відсотків країн, які мають найнижчий рейтинг у п’яти з 10 сфер регулювання. Зокрема, в питанні дозволів на будівництво країна посідає 183 місце зі 185 країн.

Україна має найгірші у Східній Європі та Центральній Азії рейтинги з реєстрації майна та закриття неплатоспроможних підприємств, сказано у звіті.

Підприємці марнують "сотні днів"

Україна полегшила започаткування бізнесу, усунувши вимогу про мінімальний капітал для реєстрації підприємства і скасувавши правило про обов’язкове нотаріальне посвідчення установчих документів, відзначають у Світовому банку.

На думку авторів звіту, Україна також полегшила сплату податків, впровадивши електронну звітність для середніх і великих підприємств.

"Ми віддаємо належне, що регуляторна база в Україні минулого року поліпшилася, однак місцеві підприємці все ще змушені витрачати сотні днів, очікуючи на результати стандартних процедур, які стосуються бізнесу", – сказав Аугусто Лопес-Кларос, директор департаменту глобальних показників та аналізу Групи Світового банку.

За його словами, реформи, здійснені Україною у сферах реєстрації підприємств, оподаткування та передачі майна, нівелюються боротьбою підприємців з обтяжливими регулюваннями в сфері будівництва та підведення електроенергії.

У звітах “Ведення бізнесу” аналізуються правила регулювання економічної діяльності підприємств.

 

 

Відео

English version