За охопленням Інтернетом Україна відстає від Азербайджану і Молдови

ООН представила дані про користувачів Інтернетом в 177 країнах світу - в Україні 30,6% жителів мають доступ до всесвітньої павутини. Про це повідомляє gazeta.ua з посиланням на Центр новин ООН.


Серед великих країн великих успіхів досягла Німеччина, де 83% всіх жителів мають доступ до Інтернету. У США цією перевагою користуються 77,9%, в Росії - 49% і в Китаї - 38,3%.

Ці дані містяться в опублікованій доповіді Комісії ООН з широкосмугового зв'язку, підготовленому під егідою ЮНЕСКО та Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). У ній наводяться відомості про зростання числа користувачів Інтернетом в 177 країнах світу і про економічні вигоди поширення новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для населення цих країн. Особливу увагу в доповіді приділено широкосмуговому зв'язку та його доступності в різних регіонах світу. У документі йдеться, що сьогодні 2,26 млрд людей у
​​світі мають доступ до Інтернету.

Автори доповіді звертають увагу на успіхи Естонії, Латвії та Литви, де 76,5%, 71,7% і 65,1% населення, відповідно, мають вихід в Інтернет.

В Азербайджані Інтернетом охоплено 50% населення, в Казахстані - 45%, в Білорусі - 39,6%, в Молдові - 38%, в Грузії - 36,6%, в Україні - 30,6%, в Узбекистані - 30,2 %, у Киргизії - 20%, у Таджикистані - 13%, в Туркменістані - 5%.

Замикають таблицю Гвінея, Нігер, Сомалі, ДРК, Бурунді, Ефіопія, Мьянма і Тимор-Лешті. У цих країнах користувачі Інтернету складають в районі одного відсотка населення.

У доповіді приділено велику увагу використанню в Інтернеті різних мов. Частка користувачів англійською мовою, падає (вона зараз дорівнює 27%, а в 1996 р. становила 80%). Найбільш значно зростає частка користувачів, що віддають перевагу китайську мову (зараз - 24%, однак до 2015 року їх стане більше, ніж віддають перевагу англійську). Далі з великим відривом йде іспанська мова (8% користувачів). У першу десятку найбільш використовуваних в Інтернеті мов входить і російська - 59,7 мільйона користувачів, поступаючись іспанському, японському, португальському, німецькому, арабському і французької мов. Замикає першу десятку корейська мова - 39,4 млн. користувачів.

 

 

Відео

English version