60% усіх вакансій в Україні припадає на Київ

На українському ринку праці спостерігається суттєва диспропорція. У першому півріччі 58% всіх вакансій в країні пропонували в Києві, на частку ще п'яти регіонів доводилося ще чверть пропозицій про роботу. Таким чином, на решту 19 областей і Крим доводиться тільки 17% вакансій.

Згідно з підрахунками порталу hh.ua, у Києві також найнижче співвідношення кількості резюме до вакансій - його показник не сягає навіть 2,5 (тобто на одну вакансію менше трьох претендентів), тоді як в Одесі, наприклад, він складає в середньому 3, 43.

Така диспропорція призводить до значної трудової міграції у великі міста і в першу чергу у столицю. Найбільш мобільними на ринку праці є менеджери з продажу, IT-фахівці і керівні працівники.

Для всіх найголовнішим мотиватором переїзду є економічний чинник.

При цьому в цілому Україна як роботодавець не дуже приваблива країна. З тих хто хоче працювати в нашій країні 94% вже проживають тут і тільки 6% готові розглядати пропозиції для переїзду через кордон.

У свою чергу найбільш популярними регіонами для українців, які працюють в офісах, залишаються країни Західної Європи, Росія. Трохи менш популярні США та Канада.

 

 

Джерело: Gazeta.ua 

 

 

Відео

English version