5 млн осіб на рік помирає через пасивний спосіб життя

Щороку у всьому світі помирає майже 5 млн людей через те, що вели пасивний спосіб життя.

Троє з десяти чоловік від 15 років і старше не дотримуються рекомендацій вести активний спосіб життя, в цілому таких люде налічується близько 1,5 млрд. А ситуація з підлітками від 13 до 15 років є ще гіршою.

За результатами дослідження, активний спосіб життя передбачає 30 хвилин щодня помірних занять спортом, або по 20 хвилин кожен другий день, але інтенсивних вправ. Можливо поєднання помірних та інтенсивних вправ.

З роками люди починають вести все більш пасивний спосіб життя, особливо жінки. Така ситуація найбільше стосується країн, які мають високий рівень доходу.

У цьому дослідженні фахівці також нагадали результати іншого дослідження, де було знайдено зв'язок сидячого способу життя з ризиком захворювань, наприклад, діабет або серцево-судинними захворюваннями.

6% випадків коронарної хвороби пов'язані з нестачею фізичних навантажень. 2% випадків цукрового діабету і 10% онкологічних хворих теж захворіли через спосіб життя.

Програми, спрямовані на збільшення активності людей, може врятувати 500 тисяч життів на рік.

Подібні заяви вже звучали раніше, так, наприклад австралійці виявили, що лінь і неробство збільшують ризик психічних і серцевих захворювань.

Будь-який лікар, чи то терапевт, чи дієтолог скаже, що активний спосіб життя - це здоров'я! А психолог додасть, що це ще й гарний настрій.

За матеріалами: Фокус

 

 

Відео

English version