За останні 10 років українці стали менше їсти і більше подорожувати Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/za-ostanni-10-rokiv-ukrayinci-stali-menshe-yisti-i-bilshe-podorozhuvati.html

На ліки українці витрачають так само, як і 10 років тому, а після подорожчання сигарет в 4-5 разів – стали менше палити, пише ТСН.

За 10 років – з 2002-го по 2011-й – українці стали на 10% менше проїдати зароблених грошей і більше витрачати на відпочинок і розваги, підрахувала Держслужба статистики. При цьому відсоток витрат на лікування та освіту майже не змінився, хоча в грошах ми витрачаємо на це набагато більше, ніж 10 років тому. Адже в 2002-му році середні доходи сім’ї були всього 658 грн, а в 2011-му – 3456 грн, тобто в наявності п’ятикратне зростання.


За офіційними даними, ціни за 10 років зросли всього в 2,77 рази, тобто середня сім’я стала багатшою на 80%. На думку експерта-економіста Олександра Жолудя, з даних статистики можна зробити висновок, що за десятиліття населення стало жити краще, перш за все тому, що витрати сім’ї на найнеобхідніше – їжу і одяг – в грошах збільшилися, а у відсотках зменшилися. Тобто ми харчуємося якісніше, а витрачаємо на це меншу частину сімейних доходів (ціни-то за 10 років виросли менше, ніж зарплати).

Збільшився попит на якісний одяг, а не на дешевий з речових ринків, де 10 років тому можна було купити за 12-15 грн туфлі і за 20 грн – джинси або сорочку. А от палити і пити українці стали менше – ціна шкідливих звичок зросла в 4-5 разів за рахунок акцизів.

“Змінилася структура витрат, зараз витрачають набагато більше грошей на житлокомпослуги, вони серйозно подорожчали через зростання цін на газ (в 2000 році було $ 50 за 1000 куб м, нині понад $ 420), бензин для особистих авто і зв’язок , перш за все інтернет. Але й на відпочинок тепер йде у грошах в 8 разів більше, ніж 10 років тому: люди вибирають не пікнік на галявині, а кафе, і не дачу, а відпочинок за кордоном”, – наголосив експерт.

 

 

Відео

English version