Від Магдебурга до Ромен

Тематика: Від Магдебурга до твого міста

Назва: Від Магдебурга до Ромен

Автор: Галенко Дмитро

 


Уперше Магдебурзьке право з’явилося в Німеччині у ХІІІ столітті. На українські землі воно прийшло за часів панування Польщі та Литви. Перше місто, у якому склалася система самоврядування, – Сянок, яке нині перебуває у складі Польщі. Згодом Право поширилося в багатьох містах. Серед них –
Львів, Перемишль, Київ… Існування права на самоврядування давало незалежність від впливу феодала й сприяло залученню жителів до участі в громадському житті.

Центральною будівлею в містах з Магдебурзьким правом була ратуша. У ній засідав магістрат. Площу нашого міста також прикрашає будинок, у якому перебувають  органи місцевої влади. Найвпливовіші громадяни міста отримують довіру бути обраними. Традиційно ніякі питання не залишаються поза увагою самоврядування. Влада опікується питаннями благоустрою міста, турбується про дітей та людей з обмеженими можливостями. Це є сферою діяльності членів міської думи. Освітня галузь також перейняла традиції самоврядування. Щороку в нашій школі учні балотуються на пост Президента школи, висувають свої програми.  Він завідує учбовою радою,яку також складають школярі.

У компетенції органів міського самоврядування перебувають найрізноманітніші питання. Їх хвилює дозвілля молоді, збереження культурної спадщини, традицій. За кошти громади в нашому місті встановлений пам’ятник свині. Це найвідоміша споруда, збудована для вшанування українських народних звичаїв.

Завдяки діяльності органів самоуправління зростає громадська активність жителів нашого міста. Вони також залучені до вирішення життєво важливих питань. Наше місто включене в систему євроінтеграції з іншими державами. Громада всебічно підтримує розширення контактів, зокрема гуманітарних. Яскравим прикладом є зв'язок  наших учнів зі студентами з міст Польщі та Голландії. Відбувається обмін  знаннями, отримання досвіду. Такі намагання влади сприяють тому, що міста Європи надають нам певну допомогу. Завдяки розвиненості органів самоврядування, до нас були завезені снігоочисні машини, чому окремі міста можуть навіть позаздрити.

Традиції, закладені попередніми століттями щодо участі управління міст, живуть і нині. Та родина,та держава, де є традиції, є зв'язок з поколіннями, ніколи не перестане існувати.

Читати інші роботи

 

Відео

English version