Місто Херсон крізь призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування

 

Тематика: «Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий»

Назва: «Місто Херсон крізь призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування, становлення європейської правової системи та європейських моделей розвитку»

Автор: Кулик Вікторія

Розбудова української держави викликає переосмислення ролі місцевого самоврядування та пошук як можна кращої моделі влади. Нове місцеве самоврядування повинно цілком відповідати сучасним європейським стандартам, забезпечувати права, інтереси і свободу звичайної людини.

Ефективність використання зарубіжного досвіду залежить від його розуміння.

Справа в тому, що українці намагаються як можна більше перейняти з Європи, але не потрібно забувати, що там зовсім інші люди. Наприклад, європейці, роблячи злочин, побоюються не покарання з боку держави, а саме осуду людей. Адже у Європі найсуворіший контроль дотримання правил і законів здійснюють пересічні люди; громадяни користуються принципом – «діяти самостійно у межах наданих повноважень», вони під власну відповідальність вирішують питання не віднесені до компетенції держави.

Мені цікаво, політичні діячі ніколи не замислювалися чому люди виїжджають за кордон, на заробітки? Невже не можна зробити в Україні гідні умови для праці, життя та відпочинку?

С приводу праці, я вважаю, що треба зайнятися реконструкцією херсонських заводів. Я розумію, що це дуже клопітка робота і потрібні великі кошти на їх відновлення, але ж через декілька років витрати повернуться, з прибутком, у місті, нарешті зросте зайнятість населення, кожен зможе реалізувати себе.

На мою думку, в Україні, зокрема у місті Херсоні є усі задатки для розвитку туризму, але немає можливостей їх реалізовувати. Ну не вже не можна на нашій батьківщині зробити Європейський рівень відпочинку? Саме наша країна омивається двома морями, має красиві і безмежні ліси та безкрайні гори. Ви скажете, що в нас є курортні місця. Звичайно у нас є гарні місця відпочинку, але вони далеко не Європейського рівня. Мені здається, що туризм треба вдосконалювати, бо великий відсоток доходу держави залежить від цього, та заодно і зайнятість населення також підвищиться. А також мене бентежить така ситуація, що наша країна навіть свої громадян не закликають відпочивати в Україні, і якщо вже наші громадяни надають перевагу іншим країнам для відпочинку, то що вже говорити за іноземців. Деякі з них навіть і не чули про нашу країну. Тому ми повинні не тільки вдосконалити, а й гарно прорекламувати нашу державу для залучення туристів. З цим і економіка підніметься і фінансовий стан населення зміниться на краще. В першу чергу держава повинна піклуватися про своїх громадян, адже без нації держава не існуватиме.

Я була здивована дізнавшись, наприклад, про Швецію, коли людина досягши повноліття отримує житло з боку держави, для створення сім’ї, натомість у нас пропрацювавши все життя не зможуть заробити на нього.

Я не розумію, як від нас, українців, вимагають порядку та правосвідомості, якщо навіть влада не може розібратися між собою. Така ситуація  свідчить про те, що не тільки в Херсоні, а й по всій Україні реально існує проблема двовладдя на місцях: державна адміністрація та місцеві органи влади, які між собою змагаються за «місце під сонцем».

Якщо все ж таки херсонці прагнуть відповідати європейському рівню, то вони зобов’язані зробити місцеве самоврядування у відповідності до Європейської хартії місцевого самоврядування. Наприклад мені б дуже хотілося, щоб місцеве самоврядування міста Херсон було схоже б на місцеве самоврядування Польщі, адже саме їй із усіх Європейських країнах вдалося за невеликий період часу провести найбільш вдалу реформу, завдяки якій покращилось життя пересічних громадян. Саме в цій державі, на мою думку, люди живуть у економічній стабільності. Влада піклується про своїх громадян, - адже це забезпечує зайнятість, гідну оплату праці та захищеність населення.  Найбільше, що мене вразило, дізнаючись про цю державу – це те що тут взагалі відсутня корупція, тому що жителі керуються лише чинним законодавством.

Я вважаю, що найгострішими проблемами розвитку місцеве самоврядування Херсону є фінансово-економічні відносини. І тому пропоную звернути увагу на розумний розподіл місцевих фінансів, розробка плану, щодо вдосконалення комунальної сфери.

Слідкувати за тим, щоб в усіх сферах діяльності нашого міста панувала справедливість і відкритість. Адже всі ці проблеми стосуються кожного жителя нашого міста і від цього залежить не тільки рівень життя пересічних громадян, але і економічна стабільність міста.

Місто Херсон являється одним з найбільш забруднених міст України, тому потрібно частіше здійснювати прибирання та озеленення міста, залучати до цього молодь.
Тому що, всі ці проблеми близько торкаються жителів нашого міста. Саме влада повинна контролювати цей процес, також  треба слідкувати за роботою підприємств, зменшувати корупцію та інтенсивніше перевіряти ведення їхньої фінансової діяльності. І якщо вже братися до вирішення проблем у формуванні місцевого самоврядування необхідно врахувати такий фактор, що проблема нашого міста Херсона – це проблема державного характеру. Адже від державного контролю залежить і місцевий.  І взагалі, кожен з нас насамперед повинен слідкувати за собою бо усі ми, херсонці, є територіальною громадою.

Врешті-решт місцеве самоврядування стане ідеальне тільки тоді, коли ідея його організації стане зрозумілою для населення і коли кожен знайде для себе прийнятну форму участі в цьому процесі.  Потрібно постійно підвищувати планку, не стояти на місці, ставити собі нові цілі, прагнути кращого.

Читати інші роботи

 

Відео

English version