Комісар Європейського Союзу оголошує про нову програму "Еразмус для всіх"

Пані Андрулла Василіу, Європейський Комісар з питань освіти, культури, багатомовності, спорту, та молоді, відкрила конференцію та виступила з публічною промовою в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». «Привілейовані стосунки між ЄС та країнами-сусідами призвели до ближчої політичної асоціації, поглиблення економічної інтеграції, збільшення мобільності та контактів між людьми. Співпраця між університетами та їх співробітниками і мобільність студентів – важливий аспект цих привілейованих стосунків та міжнародної природи вищої освіти, що дедалі зростає», – сказала Комісар Василіу.
Посилена залученість до сфери освіти – ключовий елемент Політики Добросусідства ЄС. Особлива увага приділяється підтримці молоді, студентів та співробітників університетів, які грають важливу роль у сьогоднішніх процесах демократизації та модернізації. 

Конференція була організована під егідою Платформи IV Східного Партнерства – це форум з політики, який збирає експертів та офіційних осіб зі сфер освіти, досліджень, молоді та культури. Обговорення фокусуватиметься на модернізації систем вищої освіти, науковій співпраці та проектах з мобільності. Конференція відбулася одночасно, коли приймаються заявки на проекти Темпус та Еразмус Мундус. 

Довідка

Темпус та Еразмус Мундус сприяють розвитку індивідуальних та інституційних спроможностей. Темпус сприяє інституційному співробітництву, концентруючись на реформуванні вищої освіти і розбудові спроможностей, та обмінах. Еразмус Мундус фінансує мобільність окремих студентів та викладачів, а також розвиток спільних програм високої якості. 

Від початку програми Темпус у 1990 р., країнам Східного Партнерства (Білорусь, Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія) було надано 136 млн. євро для фінансування більше 300 проектів співпраці та сотні грантів з індивідуальної мобільності. За останні чотири роки більше 290 закладів в шести країнах Східного Партнерства були залучені до четвертого покоління проектів Темпус із бюджетом 42,7 млн. євро, з яких 12 млн. євро виділені на обладнання. Майже 30 млн. євро були направлені на наступний конкурс Темпус для країн Східного Партнерства – на 160% більше, ніж у попередньому конкурсі. 

Еразмус Мундус - всесвітня програма, яка виділяє суттєву частку бюджету на партнерства в Східному Партнерстві. З 2004 р. програма Еразмус Мундус фінансувала можливості для навчання в Європі для більше ніж 3800 студентів та наукових співробітників з регіону Східного Партнерства. У 2011-2012 навчальному році 860 студентів з регіону Східного Партнерства отримали стипендії (на 326 людей більше, ніж спочатку планувалося). Протягом наступних двох навчальних років ЄС продовжить зміцнювати підтримку студентів та наукових обмінів зі Східними партнерами, прагнучи до збільшення кількості студентських стипендій. Ці нові можливості будуть відкриті для студентів бакалаврського, магістерського та докторського (аспірантів) рівнів, а також для постдокторського (докторантів) рівня та обміну викладачами. 

Більше про конференцію на сайті.


Джерело Tempus

 

 

Відео

English version