Українська молодь не протестує, а емігрує

На відміну від європейської молоді, яка через безробіття стає рушійною силою протестів, українська молодь обирає тиху еміграцію, або мріє про неї.

Згідно із результатами опитування, проведеного Інститутом Горшеніна серед українських студентів, проблема працевлаштування молоді є найбільш актуальною, - 64,5% відповіли, що саме це питання турбує їх найбільше. 

Водночас лише кожен третій (29,1%) український студент задоволений життям в Україні і бачить перспективи для себе. Серед напрямків можливої еміграції найпопулярнішими є США (16,25) та Велика Британія (15,6%). 

Серед найпоширеніших причин відмов роботодавців у роботі для молодих – "відсутність досвіду роботи за фахом". Проте неофіційно роботодавці називають ще одну причину – надзвичайно високу готовність молодих фахівців до еміграції. 

Згідно із соціологічними опитуваннями, 41% працівників у віці від 18 до 29 років визнають, що готові виїхати з України заради добре оплачуваної та перспективної роботи. При цьому серед працівників із вищою освітою виїхати з України готові 32% опитаних, а серед тих, хто має науковий ступінь – 37%. 

У 2010 році кількість студентів та аспірантів із країн колишнього Радянського Союзу, що виїхали на навчання за кордон, є на третину більше, ніж у попередньому році. 

Утім, є і такі, хто бачить перспективи в Україні, і такі, хто на власному досвіді переконався у складностях працевлаштування за кордоном.


Джерело : BBC Ukraine

 

 

 

Відео

English version