Українці більше не зможуть вчитися в технікумах і ПТУ

 

Учбові заклади перейменують в коледжі і розділять на дві групи.   У Україні зникнуть технікуми і ПТУ. Про це йшла мова на засіданні Ради директорів вузів I-II рівнів акредитації (об'єднує керівників 40 учбових закладів Луганщини)

В ході засідання член Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України Віталій Куріло розповів луганським педагогам про те, як йде реформування освіти на державному рівні, пояснив, що чекає вузи I-II рівнів акредитації у зв'язку з планованим прийняттям нового Закона "Про освіту".

- Всі технікуми, ПТУ будуть розділені на 2 групи і перейменовані в коледжі при університетах і професійні коледжі. Ця уніфікація спростить в першу чергу саму систему вузів, українцям буде легко зробити вибір, куди йти вчитися, - відзначив Куріло.

Також він розповів про той досвід співпраці коледжів і крупних університетів, який є в Луганську. На його думку, злиття учбових закладів має бути добровільним і ефективним, а під час вступу розпорядження "зверху" отримати такий результат не завжди удається.

Куріло додав, що такий добровільний тандем вузів вже багато років існує при ЛНУ імені Тараса Шевченка. "Це дало коледжам, технікумам і ліцеям вищу якість освіти за рахунок кадрів провідного вузу, матеріальну підтримку, а ЛНУ – близько 12 тисяч студентів, які орієнтовані на продовження освіти в базовому учбовому закладі", - пояснив нардеп.

Джерело: segodnya.ua

 

 

Відео

English version